Zájezdy Milán

italie-bg-header-title.png
     

Dovolená v Miláně

 

Dovolená v Miláně je jiná než ve zbytku Itálie. Jak se často říká, jde především o evropské než italské město a návštěvníci sem ani pravou Itálii nejezdí poznat. Jako jedno ze světových center módy láká především na obrovské nákupní možnosti v prvotřídních obchodech a luxusních obchodních domech. Je také sídlem dvou elitních italských fotbalových velkoklubů, rivalů AC Milán a Inter Milán, na jejichž zápasy se sem vydávají tisíce fanoušků nejen z Milána a okolí. Kromě těchto moderních lákadel však město nabízí také skvosty, které odkazují na jeho bohatou historii a kulturu.

Vybrané zájezdy Lombardie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

Doprava do Milána

 

Milán je díky své geografické poloze na severu země pro Čechy jedním z nejdostupnějších italských měst. Z Prahy autem do Milána dojedete při příznivé dopravní situaci asi za 9 hodin a najedete asi 850 km. Můžete zvolit trasu přes Německo a Švýcarsko a přijet tak do Milána ze severu po silnici E35 nebo přes Německo a Rakousko, kdy využijete italskou dálnici A4 a do města přijedete od východu. Druhá možnost je o něco delší a pomalejší. Milán je také skvělým výchozím bodem pro objevování zbytku Itálie, jelikož zde začíná nejvýznamnější a nejvytíženější italská dálnice A1 (známá též jako Autostrada del Sole) vedoucí do jihoitalské Neapole. V Miláně se nachází dvě mezinárodní letiště - Linate a Malpensa, které je hlavním milánským letištěm. Po samotném městě se kromě vlastního nebo zapůjčeného automobilu pohybovat metrem, tramvajemi, autobusy, vozidly taxislužby nebo samozřejmě také pěšky nebo na kole.

          

Ubytování v Miláně

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejbohatší část Itálie, většina hotelů se zaměřuje na klientelu, která je ochotna si připlatit za komfort. To však rozhodně neznamená, že zde jako ve všech velkým městech nenajdete i hotely, penziony nebo hostely za rozumnou cenu. Cena se během roku mění a to nejen podle ročního období, ale v Miláně především podle konání veletrhů a výstav. Můžete si být jisti, že například při nejvýznamnějším nábytkářském veletrhu světa Salone del Mobile, který se koná v dubnu, budou ceny dramaticky stoupat. Stejně tak zvedají ceny také zdejší módní veletrhy, veletrhy cestovního ruchu nebo technologické veletrhy. Narozdíl od ostatních italských měst můžete v Miláně narazit na víkendové slevy.

 
 

Počasí v oblasti Milan

Aktualizováno 13/03/2016 01:19přeháňkypřeháňky10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje