Památky Milán

italie-bg-header-title.png
     
 

Památky v Miláně

 

Nejvýznamnější historickou památkou města je zajisté Milánský dóm "Duomo". Tato ikonická stavba je největší gotickou katedrálou na světě a její stavba trvala téměř 500 let. Na katedrále se nachází 135 věžiček a 3 200 soch, doporučujeme využít výtah nebo vyšplhat po schodech na střechu, odkud se vám na gotickou nádheru naskytne detailnější pohled a otevře se vám také překrásný výhled na celé město. Dóm se nachází na náměstí Piazza del Duomo, které je pomyslným centrem historické části města. Kromě katedrály na náměstí stojí také Palazzo Reale, ve kterém sídlí muzeum Duomo. Další velmi významnou stavbou města je kostel Santa Maria della Grazie z konce 15. století. Proslaven je především jedním z nejznámějších obrazů světa, Poslední večeře od génia Leonarda da Vinciho. Přestože byla budova v roce 1943 bombardována, freska to bez újmy přežila, a dodnes ji mohou každý rok obdivovat tisíce návštěvníků. Abyste obraz mohli zhlédnout, je nutná rezervace dopředu. Jelikož je o vstupenky velký zájem, doporučujeme rezervovat až s 2 měsíčním předstihem. Kostel je otevřen od úterý do neděle.

          

Milovníci historie by neměli vynechat milánský hrad Castello Sforzesco, který se nachází nedaleko centra města a narozdíl od jiných hradů k němu nemusíte šplhat do prudkého kopce. Uvnitř se nachází několik muzeí, ale i pokud vás návštěva žádného z nich neláká, doporučujeme alespoň prohlídku areálu s nádvořím, které slouží jako park. Jednou z nejvýznamnějších institucí města je bezpochyby opera La Scala (Teatro alla Scala). Poprvé otevřela v roce 1778 a byla místem premiéry mnoha slavných světových oper. V roce 2004 byla budova renovována. Návštěva této operní scény je pro fanoušky tohoto žánru mimořádným zážitkem, nezapomeňte však představení rezervovat v dostatečném předstihu. Operní muzeum obsahuje sbírku hudebních nástrojů i portrétů a bust hudebníků, při prohlídce můžete rovně zhlédnout auditorium i zákulisí. Nikdo by neměl vynechat ani návštěvu obchodní pasáže Galleria Vittorio Emanuele II, která byla otevřena v roce 1867. Pasáž má obrovskou skleněnou střechu a najdete v ní řadu luxusních obchodů, barů i restaurací. Uvnitř jsou mozaiky se znaky měst, která zformovala tehdy nově spojenou Itálii. Podle pověry budete mít po celý rok štěstí, pokud se na patě zatočíte na varlatech býka, který je ve znaku Turína. Galerie je postavena ve tvaru kříže a spojuje náměstí Piazza del Duomo s Piazza della Scala.

Vybrané zájezdy Lombardie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

Počasí v oblasti Milan

Aktualizováno 13/03/2016 01:19přeháňkypřeháňky10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje