Rimini

italie-bg-header-title.png
     
         
 

Úvodem o Rimini

 

Jedno z nejznámějších italských středisek cestovního ruchu. Král cestovního ruchu Adriatické riviéry stejně jako rodiště Federika Felliniho - Rimini je mekka turistů, plná špičkové infrastruktury, rozptýlení a nočního života. Je to koneckonců jeden z největších evropských letních resortů. Epicentrum pro sluncechtivé, zábavychtivé i milovníky nákupů.

Místní dvaceti kilometrová pláž je perfektně vybavena, moře je teplé s pozvolným vstupem. Co na Rimini každoročně láká statisíce přijížděních turistů, je jeho velkolepost a kosmopolitnost. Není podstatné jak moc bylo město zničeno za II. světové války, je plně obnoveno, do mnohem větší pompéznosti, ale zároveň unifikovanosti.

          

Rimini leží něco přes 200 kilometrů jižně od Benátek, což ho činí snadno dostupným z ČR (vzdálenost od Prahy činí 1061 km, z Brna je to něco méně, 927 km), město má rozlohu 135 km². Slavné prázdninové středisko má asi 140 tisíc stálých obyvatel, které v sezóně převyšují italští i zahraniční návštěvníci. Rozkládá se na 44. rovnoběžce v severní Itálii, v oblasti Emilia-Romagna, jejímž hlavním městem je Bologna.

Přístavní město Rimini leží pouze v pěti metrech nad mořem a staré město Rimini je situováno asi kilometr od pobřeží. Rimini je jedno z nejslavnějších letovisek na Jaderské riviéře. Nejbližšími velkoměsty jsou Bologna a Ancona.

Rimini je taktéž významným historickým centrem na Jaderském pobřeží. Chlubí se bohatou historií. Založeno bylo již roku 268 před naším letopočtem a postupně se rozvinulo v rušnou křižovatku Itálie, konkrétně oblastí Flaminia a Emilia. Postupem času se Rimini dostalo pod papežskou správu jako křesťanské město. Zastavil se tu i Napoleon při svém tažení. Během druhého světového konfliktu bylo Rimini vážně poškozeno a v poválečných letech muselo projít rekonstrukcí.

Vybrané zájezdy Rimini

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Rimini

Aktualizováno 13/03/2016 01:15většinou zamračenovětšinou zamračeno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje