Milán

italie-bg-header-title.png
     
         
 

Úvodem o Miláně

 

Milán, hlavní město italské Lombardie, je proslaven hned z několika důvodů. Jde o domov italské burzy, průmyslovou velmoc a celosvětově uznávané centrum módy. Občas se někomu město může zdát bez duše, ale pod pozlátkem objevíte skutečný smysl pro historii a místo. V samém srdci leží nejvýznamnější stavba Milána, gotická katedrála Duomo (Dóm), ze které přímo vyzařuje krása a moc, kterou město zažívalo v historii i v současnoti. Najdete zde také bohaté staré i nové umělecké sbírky, jedinečné nákupní možnosti, pestrý noční život, prestižní operu La Scala, stopy génia Leonarda da Vinciho, fotbalové šílenství, které se zde dá přirovnat k náboženství, a také nekonečné možnosti výtečného stravovaní v restauracích nabízejících nejlepší italské i mezinárodní pokrmy.

          

Jde o finančně nejvýznamnější italské město. Milán je v Itálii na druhém místě co do počtu obyvatel, nachází se však v centru největší italské metropolitní oblasti. Město bylo částečně poničeno bombovými útoky za 2. světové války, po válce však byly poničené části znovu vystavěny a dnes jde o prosperující a kosmopolitní obchodní metropoli. Pokud Řím v Itálii reprezentuje staré město, Milán je potom skvělým příkladem města nového. Je nejmodernější ze všech italských měst, a to i přestože udržuje většinu ze své historie neporušenou. Podle některých návštěvníků si v Miláně nebudete připadat jako ve skutečné Itálii. Ačkoliv zde najdete mnoho podobného s typickými italskými městy jako jsou Benátky nebo Verona, Milán má poněkud jinou atmosféru. Narozdíl od tradičních měst, ve kterých najdete domy s červenými střechami, zde uvidíte spíše šedou, protože většina budov je z tmavých kamenů a pískovce. Nejstarší budovy ve městě mají neoklasický německý vzhled s viditelnými francouzským vlivem. V každém případě ve vás město zanechá velký dojem a již při odjezdu budete rozhodnuti, že se sem chcete někdy vrátit. 

Vybrané zájezdy Lombardie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Milan

Aktualizováno 13/03/2016 01:19přeháňkypřeháňky10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje