Tipy na výlety Livigno | Okolí Livigna

italie-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety v Livignu

 

Livigno je tím pravým místem pro skialpinismus, nákupy i obdivování přírodních krás. V okolí Livigna se nachází lákavé národní parky Engadina a Stelivo. Chcete-li se povyrazit na úrovni, bájný švýcarský St. Moritz je na dosah ruky. Podobným lákadlem jako přírodní atrakce je i bezcelní zóna, která umožňuje výhodné nákupy za velmi výhodné ceny. Jinými slovy, nebude Vám tu účtováno DPH ani spotřební daně. Krom klasického alkoholu a cigaret se také vyplatí nákupy parfémů, kosmetiky, elektroniky, či sportovního zboží. Historie Livigna jako bezcelního úseku se datuje až do doby Napoleona, který městečku toto privilegium udělil a uznávaly ho všechny okolní vlády. Do určité míry to bylo dáno odlehlostí Livigna a jeho špatnou dostupností. Kvůli místní vysoké nadmořské výšce bývalo Livigno od okolí odříznuto více jak 6 měsíců v roce. I dodnes to s dostupností není valné a do Livinga vedou pouze tři přístupové cesty.

          

Nejdůležitějším sídlem oblasti je pětitícové město Livigno, ale navštívit můžete i obec Valdidentro. Celá oblast se nachází v nadmořské výšce 1800 – 3000 m. Turisté míří v rámci výletů k farnosti Trepane, jež reprezentuje nejvyšší trvale osídlené místo v Evropě. Místní cyklistické a pěší trasy měří přes 600 kilometrů a jsou otevřeny i v zimě.

Samotné Livingo však nabízí nepřeberné množství aktivit, že vlastně ani vyrážet do okolí nemusíte, pokud nemáte chuť. V nabídce figuruje jízda na koni nebo na sněžných skútrech, bruslení, lezení po ledové stěně, projížďka kočárem taženým koňským spřežením nebo luxusní večeře na horní stanici lanovky a poté za svitu měsíce sjezd dolů (po upravené sjezdovce) do Livigna.

Vybrané zájezdy Livigno

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje