Dovolená Ischia

italie-bg-header-title.png
     

Dovolená na Ischii

 

Ischia je nejrozvinutějším a největším ostrovem Neapolského zálivu. Je to fascinující směs rozlehlých lázeňských míst, pohřbených nekropolí a velkolepých scenérií s lesy, vinicemi a malebnými městečky. Ischia láká pouze zlomek jednodenních turistů, kteří v létě jezdí z Neapole na Capri, zřejmě bohužel neví, že právě na Ischii najdou mnohem krásnější pláže. Většina návštěvníků míří rovnou do měst na severním pobřeží, především Ischia Porto a Ischia Ponte, Casamicciola, Forio nebo Lacco Ameno. Pokud toužíte po klidné dovolené, tím pravým pro vás bude jižní pobřeží, které je o poznání pokojnější.

Vybrané zájezdy Ischia

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

 
 

Doprava na Ischii

 

Na ostrově není žádné letiště, nejbližším je Mezinárodní letiště Neapol. Odtud je nejpohodlnější využít taxi a dojet do některého z neapolských přístavů, Beverello nebo Mergellina, cesta trvá přibližně 20 až 30 minut. Jet můžete i autobusem, který vás zaveze do přístavu Beverello. Z obout přístavů potom stačí nasednout na jeden z pravidelných trajektů, které vás dovezou na Ischii. Pravidelnou linku do Neapole provozují např. České aerolinie. Automobilem opět doporučujeme dojet do jednoho z přístavů, kde můžete využít trajektu. Směrem z Říma je nejvýhodnější využít dálnici A1, v době GPS navigací však i jiné cesty nebudou problém. Pokud jste fanoušky železniční dopravy, do blízkosti neapolských přístavů můžet dojet také vlakem na jedno ze čtyř nádraží. Po samotném ostrově je nejjednoduší se pohybovat samozřejmě vlastním autombilem, pokud je však s sebou nemáte, můžete využít místních autobusových linek, které propojují především centra nejvýznamnějších sídel. Nejdůležitějšími linkami jsou CD a CS, které začínají svou cestu v Ischia Porto, jedou okružní jízdu kolem celého ostrova a vrací se zpět. CD jede po směru hodinových ručiček, zatímco CS směrem opačným. Celá cesta trvá zhruba hodinu. I po Ischii se můžete přemisťovat pomocí vozidel taxislužby, pro jistotu však doporučujeme potvrdit si přibližnou cenu jízdy ještě před nástupem. Kromě zmíněných prostředků lze využít také půldenních okružních jízd, které zastavují u nejvýznamnějších památek ostrova, za ty zaplatíte přibližně 10 - 15 euro.

          

Foto 1 - Jimmy Harris, Foto 2 - Liv Estberger

Ubytování na Ischii

 

Mnoho hotelů na Ischii je vyšší kategorie a samy sebe označují jako resorty nebo wellness centra s vlastními termálními koupališti a lázeňskými procedurami. Kvůli tomu mohou být cenny často vyšší, obzvláště v rušných letních měsících. Je tedy třeba zvážit vaše priority a zvolený hotel či kompletní zájezd zarezervovat s dostatečným předstihem. Na Ischii můžete volit mezi soukromými plně zařízenými apartmány či vilami, které se nachází po celém ostrově, hotely všech cenových kategorií, penziony, hostely nebo i kempy.

Počasí v oblasti Naples

Aktualizováno 13/03/2016 00:49přeháňkypřeháňky11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje