Dovolená Sicílie | Dovolená na Sicílii

italie-bg-header-title.png
     

Dovolená na Sicílii

 

Jedno je jasné na první pohled: Sicílie není Itálie. Největší ostrov ve Středozemním moři je starobylý, ověnčený mýty a tradicemi. Zvláštní, bláznivý, ale i moderní. Turisté sem jezdí za plážemi a mořem, subtropickými krásami místní přírody a malebnými vesničkami. Na tomto nespoutaném ostrově můžete najít odkazy řecké, arabské, normanské; styly gotické i barokní. Život jde na Sicílii volným krokem. Sicilané nikam nepospíchají, rádi se zastavují se svými známými a povídají si třeba celé dopoledne nebo celou noc. Odpoledne hlavně odpočívají, proto nepočítejte s tím, že si mezi polednem a přibližně třetí hodinou zajdete nakoupit - všude bude zavřeno.

Vybrané zájezdy Sicílie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

 
 

Doprava na Sicílii

 

Sicílie byla v minulosti známá jako rušná křižovatka Středomoří, těm časům sice již odzvonilo, ale dopravní možnosti v dnešní době jsou více než slušné. Pokud si chcete projet celou Itálii, připravte se na 2500 kilometrový výlet (Praha – Palermo), který bude v mnohém poučný, krásný, avšak hodně náročný. Máte-li méně času a preferujete-li pohodlí, je ideální volbou let. Sicílie má více mezinárodních letišť, ale doporučujeme vybrat si za cíl Palermo. Letiště se nachází 35 km západně od města, létá sem 11 nízkonákladových společností, přímé lety z Prahy provozuje Alitalia. Do města Vás dovede moderní dálnice lemovaná pomerančovníky a palmami. Je to opravdu ten nejkrásnější vstup na pozoruhodnou Sicílii.

          

Ubytování Sicílie

 

Sicílie je turisticky velmi vyhledávaná oblast a tak s nalezením ubytování zde nebudete mít problém, jsou zde jak levnější hostely, tak luxusní hotely i apartmány k pronajmutí. Na Vás je si vybrat, zda budete chtít bydlet na pláži či v centru města. Hotely nižších kategorií nabízejí jen základní služby, v luxusních hotelech se dočkáte toho nejlepšího. Často disponují i bezdrátovým připojením k internetu, vlastní bazény jsou téměř samozřejmostí. Samozřejmostí je i možnost výletů po okolí. Personál bývá velice přátelský a ochotný a strava - jak jinak než výtečná italská kuchyně.

Počasí v oblasti Palermo

Aktualizováno 13/03/2016 01:19polojasnopolojasno10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje