Benátky | Dovolená Benátky

italie-bg-header-title.png
     
         
 
 

Úvodem o Benátkách

 

Benátky. Město na laguně rozkládající se na 118 ostrůvcích, oddělených 115 kanály, které křižuje přibližně 400 mostů a můstků. Už první dojem je takový, jako byste se ocitli zcela mimo čas.

Kanály, které si žijí svým vlastním životem, stísněné uličky, paláce z mramoru a kamene, minimum moderních zásahů. Pokud jste o Benátkách slyšeli v souvislosti s oprýskanými domy a špinavou vodou, nenechte se odradit. Benátky uchvátí každého, kdo vnímá atmosféru místa, protože ta je zde neopakovatelná. Stejně jako jinde v Itálii si zde můžete vychutnat skvělou kávu, výborné jídlo, a i když za vše zaplatíte více než jinde, Benátky by žádný cestovatel neměl opomenout.

          

Příběh Benátek je nevšední jako město samo. Jejich počátek se datuje do 5. století. Když místní obyvatelstvo hledalo útočiště proti nájezdům barbarů, našlo ho na bahnitých ostrůvcích laguny. Z osady chýší nesoucích se na dřevěných kůlech, které postupně zkameněly, vznikala obchodní velmoc a významné centrum umění - působili zde malíři jako Tizian, Veronese, Tintoretto. Na přelomu 15. a 16. století Benátky zažívaly svůj zlatý věk. S objevením nových plavebních cest se sice význam republiky sv. Marka postupně oslaboval, nevšednost místa ale žila dále.

Dnes se Benátky vylidňují zejména kvůli neúnosně vysokým nájmům, o to více se ale město celoročně zaplňuje turisty z celého světa, kteří se přicházejí ponořit do snové atmosféry tohoto neobyčejného města. Není divu, že od roku 1987 jsou Benátky na seznamu památek UNESCO.

Pokud se o Benátkách chcete dozvědět více, navštivte náš specializovaný portál o Benátkách.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje