Tipy na výlety Sardinie | Okolí Sardinie

italie-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Sardinii

 

Sardinie je ostrov bohatý na prehistorické památky, stejně jako na národní parky. A tak, ať již máte raději luxus, nebo preferujete nedotčenou přírodu - je Sardinie tím pravým místem pro Vaši dovolenou.

Pláže na Sardinii se řadí k nejkrásnějším v Evropě. Nejvýstavnější a nejvybavenější nalezneme na pobřeží Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), kde útesy střídají chráněné zátoky. Zde Sardinie ukazuje svou luxusní tvář. Drahé jachty, bulváry plné značkové módy, limuzíny vozící prominenty řádu nejvyššího, jako například prezidenty, pop-stars, hollywoodské herce a další. Už nějaký čas patří k dobrému tónu mít v Porto Cervu nějakou tu vilku.

Úplně jinou tvář ostrova ukazují národní parky ve vnitrozemí (Budelli, Santa Maria nebo Caprera) nebo třeba přilehlé ostrovy. Je tu klid, pohoda, obyčejnost a ryzí Sardinie. Prostá, chudá s křišťálově čistým mořem, divokými horami a porostem.

          

Jedinými většími městy jsou Cagliari a Sassari, dva odvěcí rivalové. Navštívit byste měli obě dvě. Severně položené Sassari je správním centrem severu, historicky ovlivňovaného Benátčany, zatímco jižně položené Cagliari má blíže k sicilskému chaosu. Monstrózní doprava, hluk, krásné památky a africké břehy na dohled. Tunisko je odsud blíž než Řím.

Vaší pozornosti by neměla uniknout skalnatá oblast Aggius s poutavými monolity, jež dosahují výšky až sto metrů. Typické pro Sardinii jsou tzv. nuraghy, záhadné prehistorické stavby datující se až do 3. tisíciletí před Kristem. I historická městečka a pozůstatky pevností z dob, kdy na ostrově vládli Feničané, stojí za prohlídku.

Vybrané zájezdy Sardinie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

Počasí v oblasti Cagliari

Aktualizováno 13/03/2016 03:19skoro jasnoskoro jasno8 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje