Dovolená Itálie | Dovolená v Itálii

italie-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Itálii

 

Vzhledem k tomu, že poháry se vším, co turistům Itálie může nabídnout opravdu přetékají, stává se tato země oblíbenou destinací trávení dovolené pro návštěvníky z cizích zemí, a to v jakékoli roční době. Nepočítáme-li klasické dovolené, velmi oblíbené jsou dovolené last-minute do Itálie. Turisté navštěvují zejména historické a umělecké památky či přímořská letoviska. Co se týče italských měst a městeček nabízejících návštěvníkům svou bohatou historii, památky známé snad po celém světě, křivolaké uličky, lemované drobnými obchůdky se sortimentem všeho druhu, ale i rušné ulice velkoměst, pak by se vhodná doba pro dovolenou v Itálii dala vymezit od počátku období jara do začátku podzimu. V tomto období historická města praskají ve švech pod náporem turistů, a proto je nasnadě si např. ubytování či vstupy do vyhledávaných objektů rezervovat předem. Vyhnete se tak bezcílnému bloudění městem při hledání vám vyhovujícího hotelu či dlouhým frontám např. před Koloseem. Výjimku v tomto období snad tvoří pouze srpen, kdy obyvatelé měst často jezdí k moři a města se tudíž malinko vyprazdňují.

Zájezdy Itálie k moři - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

Vybrané poznávací zájezdy do Itálie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
 

Cesta do Itálie

 

Chcete-li strávit svou dovolenou v Itálii, není potřeba vyřizovat žádná povolení ani víza, pokud nebude délka pobytu delší než tři měsíce. V případě, že by měl Váš pobyt zde trvat déle, je třeba si zažádat o povolení k pobytu, a to na jakékoli policejní stanici. Zde je pak nutné vyplnit formulář k pracovnímu či studijnímu povolení. Obvykle je v této souvislosti třeba i pasové fotografie a fotokopie pasu. Do Itálie se lze dopravit všemi obvyklými způsoby: letadlem, autobusem, vlakem a samozřejmě autem.

Autem je nejlepší cesta přes Rakousko po dálnici, kde se platí mýtné. To je poměrně vysoké a zvláště pak v úsecích, kde je hodně tunelů, kterých si Italové dosti cení. Např. za průjezd osobním autem v úseku od rakouských hranic do Florencie utratíte cca 30 €.

          

V Itálii je silniční doprava poněkud jiná, a to především v řidičských návycích. Jsou zde sice dopravní značky, semafory i značení silnic, ale mnohdy málokdo z řidičů nějaká pravidla respektuje. Je běžné zde přejít na červenou nebo vjet s autem do jednosměrné ulice. Nutno ale říci, že je zde (při vší nebezpečnosti jízdy italských řidičů) poměrně málo dopravních nehod a že na silnicích panuje ohleduplnost. Při dovolené v Itálii se na dálnicích a silnicích se příliš často nesetkáte s benzínovými stanicemi našeho typu (s občerstvením a toaletou) a WC nejsou dokonce obvykle ani na odpočívadlech. Cena pohonných hmot je zde také vyšší než v Čechách (rok 2009 cca 1, 30 €/ litr nafty).

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje