Sardinie

italie-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Sardinii

 

Poetický ostrov plný protikladů ve Středozemním moři - Sardinie, patří k nejdéle osídleným částem evropského kontinentu. Sardinie je zvláštní, jedinečná chce se říci, když hledíte na neposkvrněná, krásná panoramata, jež vytváří skály, moře a bohatá příroda. Tento bolavě romantický pocit měl už kdysi i D. H. Lawrence, když o Sardinii napsal: „Nepodobá se žádnému jinému místu.“

Sardinie má rozlohu přibližně 24 tisíc km2, politicky je součástí Itálie, ale má statut autonomní oblasti. Žije zde 1,7 milionu stálých obyvatel. Životní úroveň je nízká a Sardinie patří k nejchudším oblastem Itálie. Tradici zde má korkařství (Sardinie je předním vývozcem korku), vinařství a chov dobytka.

          

Sardinie je administrativně rozčleněna na čtyři provincie. Hlavním městem je Cagliari na samotném jihu ostrova. Povrch Sardinie je převážně hornatý, nejvyšším vrcholem je La Marmora (1 834 m) v masivu Gennargent. Sardinie se chlubí téměř 2000 km dlouhým pobřežím, jeho východní část je členitější, nachází se zde také dvě honosné lokality Porto Cervo a Porto Rotundo.

Ostrov byl obýván již v době prehistorické. Postupně se zde vystřídali Féničané, Kartaginci, Římané i Byzanci. Neunikl pozornosti výbojných Benátčanů. Sardinie hrála roli i při sjednocování Itálie v devatenáctém století. To vše se podepsalo na místním folklóru, tradicích a zvycích místních obyvatel. O Sardinii se říká, že je evropským Karibikem. Pobřeží je fascinující, voda průzračně čistá a krásně modrá až modro-azurová a písek září bělobou.

Vybrané zájezdy Sardinie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Cagliari

Aktualizováno 13/03/2016 03:19skoro jasnoskoro jasno8 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje