Bibione | Dovolená Bibione

italie-bg-header-title.png
     
         
 
 

Úvodem o Bibione

 

Bibione je legendou českého cestovního ruchu. Po otevření hranic začali středoevropané ve velkém proudit právě sem – a není divu. Pláž, jejíž konec nedohlédnete, šmrnc italského letoviska a Benátky na dosah – to je na destinaci vzdálenou půl dne autem nebezpečně lákavá kombinace.

Bibione se rozkládá v provincii Benátky, 85 kilometrů východně od jejího hlavního sídla. Je součástí Benátské riviéry, která zahrnuje celý řetězec proslulých přímořských letovisek na severu Itálie. Samotné Bibione má čtyři části: poklidnou Pinedu a Lido dei Sole, Lido dei Pini s majákem a rušnou Spiagga s tržištěm, kde se každé úterý koná pravý italský trh.

          

Osmikilometrová pláž je jistě hlavní, nikoli však jedinou devizou Bibione. K dalším patří výtečná infrastruktura, atraktivní centrum plné obchůdků, nekončící zábava, dobrá dostupnost z Česka a v neposlední řadě také skutečnost, že v letovisku je slyšet čeština ze všech stran.

Nebylo tomu tak vždy. Ještě před 50 lety bylo dnešní Bibione poměrně nehostinným koutem italského pobřeží. Teprve začátkem šedesátých let zde byly namísto bažin vysazeny stromy i další vegetace a země se začala zelenat. Po roce 1989 vypukl stavební boom, jako houby po dešti rostly hotely, penziony i restaurace. Ceny byly v počátcích nastaveny velmi nízko, což přilákalo turisty, kteří si místo oblíbili. Šlo zejména o klientelu československou, polskou a německou. Ačkoli se zájem Čechů posléze částečně obrátil na chorvatské cíle, Bibione zůstalo oblíbeným střediskem. Získejte více informací o Bibione na specializovaném portálu.

Vybrané zájezdy Bibione

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Venice

Aktualizováno 13/03/2016 01:19skoro jasnoskoro jasno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje