Dovolená v Lago di Garda

italie-bg-header-title.png
     
         

Úvodem o Lago di Garda

 

Lago di Garda je s rozlohou téměř 370 km2 největším italským jezerem. Jezero, které na délku měří až 52 km a v nejširší části více než 17 km, se nachází na severu Itálie a jeho plocha zasahuje do třech regionů - Lombardie, Tridentsko-Horní Adiže a Veneto. Gardské jezero je obklopeno horami, díky čemuž je i jeho okolí ideálním místem pro trávení dovolené. Jde o jednu z předních italských turistických destinací, kdy především v letní sezóně láká tisíce turistů z celého světa k rekreaci, aktivnímu trávení volného času i vodním sportům. Turisté se mohou věnovat plachtění, surfování, plavání, jízdě na horských kolech, horské turistice nebo i horolezectví.

          

Jižní část jezera je širší s ne příliš vysokými kopci v okolí. Tato část nabízí teplejší podnebí než drsnější severní konec jezera, který je ochlazován silnými větry vanoucími z nedalekých Dolomit. Kolem jezera se nachází mnoho turistických rezortů, přičemž každý z nich je svým způsobem jedinečný a zachovává si svůj typický charakter. Jednou věcí, které sdílí je hrdost zdejších obyvatel, která se odráží ve vysokém standardu služeb, čistotě a laskavostí místních. Největším sídlem v okolí jezera je Desenzano na jihu jezera. Dalším je např. Riva del Garda, jež se nachází na severu jezera a žije zde více než patnáct tisíc stálých obyvatel, Bardolino, Malcesine, Sirmione nebo známé Gargano.

Vybrané zájezdy Lago di Garda

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Objednejte si nejvýhodnější ubytování v Itálii!

 

 
 

Počasí v oblasti Prague

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje