Ischia

italie-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Ischii

 

Ischia je největším ostrovem Neapolského zálivu a mnohými je považován také za nejkrásnější z nich (přestože Capri je obecně známější). Říká se také, že Capri vám na první pohled vyrazí dech, kdežto u Ischie trvá o něco déle, než se Vám dostane pod kůži, o to je však poté zážitek krásnější a intenzivnější. Jedna noc na ostrově tedy rozhodně dostatečný čas, pro poznání ostrova. Ostrovu se někdy přezdívá také "isola verde" (řecký ostrov), ne pro jeho bujnou zelenou vegetaci, ale především pro jeho typické tufové skály. Ostrov měří od východu k západu 10 km a od severu k jihu 7 km, celková rozloha je potom málo přes 46 km čtverečních, na italské poměry (vyjma Sicílie) jde tedy o ostrov poměrně velký, ve srovnání s průměrně velkými řeckými ostrovy však rozlohou poněkud zaostává. Obvod pobřeží činí 34 km. Celoročně zde žije přibližně 58 000 obyvatel (v hlavní sezóně téměř šestinásobek) a ročně jej navštíví až 6 milionů turistů (především z pevninské Itálie a Německa), kteří na tento ostrov vulkanického původu jezdí zejména do termálních lázní, na překrásné pláže a ochutnat zdejší výtečné pokrmy.

          

Foto 1 - Jimmy Harris, Foto 2 - Liv Estberger

Města se nachází především na pobřeží, největší z nich se nazývá Ischia, stejně jako samotný ostrov, což je běžným jevem i u "konkurenčních" řeckých ostrovů. Město má dvě různá centra - Ischia Porto a Ischia Ponte. Ischia Porto je obchodním centrem ostrova a je pojmenován podle hlavního přístavu. Ischia Ponte je zase pojmenována podle oblasti obklopující a zahrnující pěší most, který byl postaven, aby spojil Castello Aragonese s hlavním ostrovem. Vedle nejdůležitějšího města jsou dalšími například Lacco Ameno, Casamicciola, Forio, Barano, Sant'Angelo nebo Serrara-Fontana. Nejvyšším vrcholem ostrova je Monte Epomeo, hora, která sahá do výšky 789 m n. m.

Vybrané zájezdy Ischia

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie Ischie

 

Ischia je součástí velké sopečné oblasti, která byla v minulosti velmi aktivní, zdejší skály a hory jsou nyní důkazem těchto jevů. V 8. století př. n. l. byla Ischia kolonizována Řeky a patřila na nějakou dobu Hierónovi ze Syrakus, který zde vybudoval pevnost na místě nynější Castello Aragonese. Opakované zemětřesní a sopečné erupce nakonec donutily Řeky z ostrova odejít. Jeden z výbuchů na pobřeží ostrova zanechal kruhový kráter, který je nyní přístavem Ischia Porto. Úrodnost ostrova později vedla k jeho znovuosídlení a za časů Římské říše Ischia patřila císaři Augustovi, který jej daroval Neapolanům výměnou za ostrov Capri. Zatím poslední erupce byla na Ischii v roce 1302, od té doby je místní podzemní vulkanická aktivita známá pouze v podobě 69 fumarol a jejich horkých pramenů. To zemětřesení byla v posledních stoletích častější a jedno z nich v roce 1883 bohužel zničilo mnoho historických staveb a téměř srovnalo se zemí město Casamicciola.

Počasí v oblasti Naples

Aktualizováno 13/03/2016 00:49přeháňkypřeháňky11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje