Tipy na výlety Ligurie

italie-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety Ligurie

 

Pro ty, kteří nechtějí strávit celý svůj pobyt na pláži, Ligurie nabízí množství přírodních a kulturně-historických atraktivit, z nichž jsou některé pro jejih unikátnost dokonce zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jedním z těchto míst je hlavní město regionu Janov, slavné středověké přístavní město, věčný soupeř Benátek a rodiště nejvýznamnějšího mořeplavce historie, Kryštofa Kolumba. Jde o město mnoha tváří, které v sobě spojuje antické s moderním, minulost se současností i barvy se stíny. Lze říci, že město patří moři a naopak moře patří městu. Jeho kultura, místa, stavby a dokonce i jídlo každým okamžikem vypráví příběh legendární námořní republiky. Atmosféru můžete dýchat především v typických janovských uličkách zvaných caruggi. Navštívit můžete skupinu paláců Palazzi dei Rolli, které jsou také součástí dědictví UNESCO, nebo ulici Strade Nuove. Pokud do Janova zavítáte, rozhodně nesmíte vynechat jedno z největších akvárií v Evropě, Acquario di Genova, které bylo původně vybudováno pro Expo v roce 1992. Světová výstava se zde konala v rámci oslav výročí 500 let od objevení Ameriky. Akvárium bylo navrženo slavným italských architektem Renzem Pianem a dokonce vzezření jeho interiéru je často předmětem obdivu. Uvnitř se vám naskytnou dechberoucí pohledy na mořské živočichy v čele s delfíny, žraloky nebo tuleni.

          

Hlavním důvodem, proč turisté do Ligurie je jezdí, je ale velmi často oblast pobřežních městeček Cinque Terre, která byla společně s městem Portovenere a ostrovy Tino, Tinneto a Palmaria zapsána na Seznam UNESCO. Na půvab a krásu těchto měst v životě nezapomenete, jsou jimi Manarola, Riomaggiore, Corniglia, Vernazza a Monterosso. Jde o pobřeží o délce 18 km, kde se překrásné skály setkávají s průzračným mořem a celou mozaiku harmonicky dotváří typické barevné domy, které občas jakoby popírají gravitaci. Celý tento mix vytváří jedinečnou scenérii, kterou ocení nejen fotografové.

Vybrané zájezdy Ligurie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

Počasí v oblasti Genoa

Aktualizováno 13/03/2016 00:49polojasnopolojasno13 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje