Livigno

italie-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Livignu

 

Říká se mu malý Tibet v Itálii, to pro jeho vysokohorské krásy a dostatek sněhu. Jinak ovšem s pokorným a skromným mnišským státem nemá mnoho společného. Livigno je pyšný kralevic, jež okázale sedí v italských Alpách, nedaleko švýcarských hranic. Livigno je považované za jedno z nejmodernějších a nejlepších zimních středisek celé Itálie. Místní precizní infrastruktura činí lokalitu velmi vyhledávanou, k popularitě přispívají i výtečné sněhové podmínky, slunečné počasí, čistý vzduch a dobře fungující síť lanovek a skibusů.

Livigno se nachází v italských Alpách, nedaleko od švýcarské hranice, samotný lyžařský areál leží v nadmořské výšce 1809 - 2798 metrů. Livigno je také stejnojmenný název pro místní pohoří, na pomezí Švýcarska a Itálie. Větší část patří Itálii, kde jsou také jeho nejvyšší vrcholy a ledovce. Severovýchodní část horstva je součástí Národního parku Stelvio a severní část tvoří Švýcarský národní park. Nejvyšším vrcholem je Cima di Piazzi (3439 m) ležící v italské části masivu. Uprostřed pohoří se táhne údolí Valle di Livigno, v jehož dně leží právě Livigno, hlavní město oblasti, jež patří svou úctyhodnou výškou mezi nejvýše obývaná místa v Alpách.

          

Údolí Livigna bylo obydleno od 10. století, původně se zde usadili vojáci, kteří místo považovali za strategické. V moderních časech to byl dlouho zapadlý kus světa, který rozkvetl ve velikána po vyhlášení bezcelní zóny. Propukl masivní stavitelský boom a na místě vyrostly hotely, lanovky a bohatá infrastruktura. Každý rok se sem sjíždí tisíce lyžařů a milovníků zimních sportů z celého světa.

Nabízí se 65 kilometrů zasněžených sjezdovek, což patří k dobrému evropskému standardu. Mnohem podstatnějším měřítkem než kvantita je zde ovšem kvalita, a to sjezdovkami počínaje, posezením v baru konče. Panuje zde – jak je v Itálii zvykem – přátelská a uvolněná atmosféra, ačkoli má středisko nádech luxusní destinace. Tomu odpovídají i nadstandardní a široké aprés-ski aktivity.

Nevynechejte místní kuchyni, která je vydatná a zaručeně bio. Je založena na zemědělských výrobcích z mléka, másla, sýrů a doprovázená těžkým vínem. Mezi typické pokrmy patří Bresaola – Slinzega, sušené hovězí maso připravené na bylinkách, obvykle konzumované se žitným chlebem.

Vybrané zájezdy Livigno

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje