Elba

italie-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Elbě

 

Elba je největším ze soustroví Toskánské ostrovy, které se rozkládá v Tyrhénském a Ligurském moři. Jde také o třetí největší ostrov Itálie, po Sardínii a Sicílii. Společně s dalšími ostrovy je součástí Národního parku Arcipelago Toscano, největšího mořského parku v Evropě. Ostrov je proslaven zejména exilem francouzského vojevůdce Napoleona v roce 1814. Historie osídlení ostrova se však datuje až do pravěku, kdy zde žil kmen Ilvati z Ligurie, který pojmenoval ostrov Ilva. Později Elbu osídlili Etruskové, po nich už Římané, kteří ocenili především bohatá naleziště železné rudy a léčivá bahna.

          

Co dělá Elbu skutečně slavnou je průzračně modré moře a nádherné pláže. Neobvykle pestrá krajina i bohatý mořský svět činí z ostrova velmi zajímavou a unikátní toskánskou destinaci. Lze říci, že jde o ráj na zemi, který si v ničem nezadá s exotičtějšími destinacemi Karibiku a Tichomoří. Elba je navíc skvělým místem pro outdoorové sporty a aktivity. Mezi nejrozvinutější zde patří potápění a šnorchlování, především díky bohatému mořskému dnu a mnoha druhům mořských živočichů. Kromě potápění můžete využít zdejší krajinu k horské turistice i cyklistice, vyzkoušet jedno z golfových hřišť, plachtit v okolí ostrova nebo navštívit termální lázně.

Vybrané zájezdy Elba

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Grosseto

Aktualizováno 13/03/2016 00:54skoro jasnoskoro jasno10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje