Florencie

italie-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Florencii

 

Florencie 21. století je krásné, hrdé a doslova kvetoucí město (Fiorentina znamená v překladu kvetoucí). Je jedním z nejoblíbenějších míst Itálie, a to i mezi samotnými Italy.

Florencie se nachází ve slunném regionu Toskánsko, jež je světově proslulý svou gastronomií, krásnými plážemi při pobřeží, stejně jako bohatým kulturním a architektonickým dědictvím. Florencie - metropole Toskánska, jedno z nejpůvabnějších měst světa má přibližně půl milionu obyvatel. Leží ve vnitrozemí přibližně 100 km od pobřeží.

Toskánsko je pátý největší region Itálie a kromě Florencie nabízí Ligurskou riviéru lemovanou vybavenými středisky, přístavy La Spezia nebo Livorno. Vnitrozemí je pokryto vinicemi a farmami, kde se v posledních letech daří agro- a eko-turismu. Za návštěvu stojí místa jako gotikou sálající Siena, slavná Pisa, Arezzo anebo pěkný přístav Livorno. Tento kraj nabízí půvabnou přírodu i historické památky. Je to také oblast plná kultury, například v Greve in Chianti se každoročně v září koná veletrh vína (Chianti Classico).

          

Středověká Florencie byla střediskem významné městské republiky. Za vlády Medicejských město vzkvétalo a bylo epicentrem kultury, renesance a umění. Díky tomu je již od roku 1982 bájná Florencie zapsaná na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.

Florencie je hrdé a starobylé město, kulturní centrum střední Itálie, vznikl zde humanismus a renesance. Je to místo, kde Dante potkal svou múzu Beatrici, Boccaccio sepsal Dekameron, Leonardo da Vinci sestrojil podmořských stroj (předchůdce ponorky) a Botticeli vytesal sochu Venuše. Nechyběl zde Rafael, Donatello ani sochař Michelangello.

Vybrané zájezdy Toskánsko

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Florence

Aktualizováno 13/03/2016 00:49polojasnopolojasno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje