Počasí Neapol

italie-bg-header-title.png
     
 

Počasí v Neapoli

 

Od března do května teploty v Neapoli poměrně prudce rostou. Nejvyšší průměrné teploty jsou 15 °C v březnu, 18 °C v dubnu a 23 °C v květnu. Jakkoliv vysoká však denní teplota na jaře je, na noční vycházky budete stále potřebovat bundu nebo svetr. Počet srážek se snižuje, lehké jarní deštíky jsou však stále poměrně časté. Od března se postupně prodlužuje délka slunečního svitu, v květnu si užijete až devět hodin slunce denně. Od června do září je počasí v Neapoli ve znamení velkého horka a nekonečného slunečního svitu. Nejvyšší průměrné teploty se pohybují kolem 27 °C v červnu a září, nejvyšších hodnot dosahují v červenci a srpnu - asi 30 °C. Často se zde můžete setkat i s teplotami nad 35 °C. V červnu a září průměrné nejnižší teploty padají na příjemných 15 °C, v červenci a srpnu většinou zůstavají i přes noc nad dvacítkou. Uprostřed léta může být pro někoho poznávání města kvůli vysokým teplotám vyčerpávající a nepříjemné, tito jedinci by si měli spíše vybrat jarní nebo podzimní termíny zájezdů.

         

Foto 1 - Christopher Chan, Foto 2 - ILCE3000, Foto 3 - Alexandra Svatikova

V letních měsících svítí slunce okolo 11 hodin denně, srážek je většinou málo, výjimečně se mohou objevit silnější přeháňky. Podzim je v Neapoli nejdeštivější období, alespoň na malou přeháňku můžete narazit až v polovině podzimních dní. V říjnu se teplota stále pohybuje kolem příjemných 22 °C, pod dvacítku přes den padá až na konci měsíce. Listopad je o poznání chladnější, přesto se teplota ještě většinou drží nad 15 °C. Noční teploty jsou nízké už od začátku tohoto ročního období. V říjnu si užijete asi šest hodin slunečního svitu denně, v listopadu v průměru už jen čtyři. Říjen v Neapoli vřele doporučujeme pro poznávací zájezdy - je zde stále poměrně teplo, relativně sucho a znatelně méně turistů. Od prosince do února je Neapol chladná a deštivá. Průměrné nejvyšší teploty dosahují 13 °C, nejnižší padají ke 4 °C, v lednu většinou ještě níž. Pod bod mrazu teplota v Neapoli klesá jen zřídka, mínusové teploty a sněhové přeháňky však rozhodně pro obyvatele Neapole nejsou velkým překvapením. Slunečního svitu si přes zimu užijete asi čtyři hodiny denně. V zimě je zde častěji zatažená obloha než v jiných ročních obdobích, krásné slunečné dny však nejsou výjimečné.

Průměrné teploty v Neapoli

Zdroj: http://www.holiday-weather.com/ischia/averages/

Vybrané zájezdy Neapol

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Počasí v oblasti Naples

Aktualizováno 13/03/2016 00:49přeháňkypřeháňky11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje