Dovolená Ligurie

italie-bg-header-title.png
     

Dovolená Ligurie

 

Kdykoliv někdo zmíní spojení Italská riviéra, má na mysli Ligurii, 300 kilometrů pobřeží nádherného Ligurského moře, které je nejvýznamnějším prvkem této oblasti. Samotné moře nabízí tisíce způsobů jak strávit dovolenou v tomto třetím nejmenším regionu Itálie. Regionu, který se chlubí nejkrásnějšími přímořskými rezervacemi v Itálii - světoznámá oblast Cinque Terre, Portofino, Berteggi, Gallinara nebo Santuario per i mammiferi marini, která chrání vzácné mořské živočichy. Tato oblast má největší koncetraci mořský savců v celém Středozemním moři. Proto je zde velmi populární potápění i šnorchlování. Pro ty, kteří mají rádi pevnou půdu pod nohama, Ligurie slouží jako obří venkovní fitness centrum. Zdejší hory jsou totiž ideálním místem pro turistiku i cykloturistiku.

Vybrané zájezdy Ligurie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

 
 

Doprava do Ligurie

 

Většina českých turistů se do Ligurie vydává vlastním automobilem. I cestovní kanceláře v naprosté většině případů nabízí na Ligurskou riviéru pouze zájezdy s vlastní dopravou, autobusové a letecké zájezdy v podstatě neexistují. Cesta z Prahy do Janova trvá zhruba 10 hodin a najedete přibližně 1 000 kilometrů, v závislosti na tom, jakou zvolíte trasu. Nejčastěji turisté volí cestu přes německý Mnichov, Švýcarsko a Milán. Lze však jet také přes Německo, rakouský Innsburck a poté Bolzano a Trento. Z Brna najedete asi o 100 km víc a nejlepší je jet přes Vídeň a kolem Benátek, které můžete zahrnout do svého itineráře. Pokud chcete využít služeb letecké dopravy, je dobré si uvědomit, že z Česka do Ligurie není přímé letecké spojení, pouze s přestupem.

          

Ubytování Ligurie

 

Ligurie je turisticky velmi vyhledávaná oblast a tak s nalezením ubytování zde nebudete mít problém, jsou zde jak levnější hostely, tak luxusní hotely i apartmány k pronajmutí. Na Vás je si vybrat, zda budete chtít bydlet na pláži či v centru města. Hotely nižších kategorií nabízejí jen základní služby, v luxusních hotelech se dočkáte toho nejlepšího. Často disponují i bezdrátovým připojením k internetu, vlastní bazény jsou téměř samozřejmostí. Samozřejmostí je i možnost výletů po okolí. Personál bývá velice přátelský a ochotný a strava - jak jinak než výtečná italská kuchyně.

Počasí v oblasti Genoa

Aktualizováno 13/03/2016 00:49polojasnopolojasno13 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje