Památky Florencie | Florentské památky

italie-bg-header-title.png
     
 

Památky ve Florencii

 

Pro alespoň zevrubné poznání uměleckých skvostů Florencie si vyhraďte minimálně 3 dny. Pokud byste chtěli detailně vidět četná muzea, galerie a okolí, počítejte alespoň se 14 denním pobytem.

Hlavním florentským náměstím je Piazza della Signoria, centrum městského ruchu. Náměstí v minulosti sloužilo jako centrum veřejného života. Bylo svědkem mnoha významných politických událostí, včetně popravy vyšinutého reformátora Savonaroly. Stojí zde radnice Palazzo della Signoria, ze 14. století. V této takřka sto metrů vysoké, velkolepé stavbě dříve zasedala městská rada. Před radnicí se naparuje kopie Michelangellova Davida a Donatellova lva, právě tihle dva střežili původní domov rodu Medici, než se přestěhovali do paláce Pitti. Dnes je tato budova tradiční sídlo florentské vlády.

Nedaleko od náměstí Pizza della Signoria můžete navštívit jednu z nejznámějších a nejslavnějších obrazáren světa – Galleria Degli Uffizzi, vůbec nejvýznamnější italská sbírka a nesmírný odkaz rodu Medici. Chronologicky řazené malby představují směs italského a evropského umění od 13. do 18. století.

          

Průchod Vasari je jakýmsi svéhlavým architektonickým odkazem rodu Medici. Zhruba kilometr dlouhá spojnice Palazza Vecchio a Palazza Pitti zahrnuje také nejslavnější florentský most Ponte Vecchio, jež je přes řeku Arno. Ponte Vecchio, odvěké sídlo zlatníků a stánkových prodejců, zde stojí od 15. století a přežil četné záplavy i války.

Neopomenutelný je Palazzo Pitti, ohromná a majestátní stavba, kterou si v polovině 15. století nechal postavit Ludovík Pitty – velký bankéř a ještě větší rival rodiny Medici. Marii Medicejské právě palác Pitti a přilehlé zahrady Boboli posloužily jako vzor pro Lucemburský palác a zahrady, které si tato francouzská královna s italskými kořeny nechala vybudovat v Paříži.

Zlatým hřebem Florencie je katedrála Duomo Santa Maria del Fiore, třetí největší kostel v Itálii. Kupoli této monumentální stavby v gotickém stylu navrhl proslulý renesanční architekt Brunelleschi.

Vybrané zájezdy Toskánsko

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Itálie!

 

Počasí v oblasti Florence

Aktualizováno 13/03/2016 00:49polojasnopolojasno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje